Książki, przez które zginiesz- Jan Szymański

Książki przez które zginiesz
Autor:Jan Szymański
Kategoria: Sensacja, Archeologia
Wydawnictwo: Po godzinach
Liczba stron: 294
Data wydania: 17 maja 2019


Lubisz archeologię? Wyruszanie na wykopaliska, czy podróże po świecie? jeśli tak to czytaj dalej. Trzy postacie i dwie inne historię, które się łączą. Paweł, archeolog, który uważa, że świat go nie rozumie wyrusza w podróż do meksyku. W hostelu poznaję Australijkę o imieniu Annie i od samego początku znajdują wspólny język. Z początku archeolog spodziewa się ze strony dziewczyny typowego podejścia i zadawania miliona typowych pytań o jego pracę, jednak doznaje miłego rozczarowania. Nowy kolega Annie staję się jej "własnym" przewodnikiem i razem zwiedzają piękny Meksyk.
Wszystko wydaje się spokojne, dopóki słyszą coś, czego nie powinni usłyszeć. Tutaj zaczynają się kłopoty,  pojawiają się podejrzani mężczyźni, którzy planują jakiś większy przekręt…


Podobał mi się również wewnętrzny dialog pomiędzy trzema części osobowości Pawła: Szydercą, Filozofem i Obserwatorem.


Poznajemy bardzo dużo geograficznych szczegółów, Szczególnie gdy Paweł opowiada o swoich podróżach, czy zwiedzonych zabytkach.  Akcja szybko się zmienia, lecz cały czas odnosiłam niemijające mnie uczucie, że czegoś mi tutaj brakuje.
Główni bohaterowie mają ciekawe charaktery. Główny bohater Paweł jest zakochany w swojej pracy, Annie natomiast jest odważną dziewczyną, której cięty język nie raz dawał się archeologowi we znaki. Jorge, trzeci bohater do tej pory był włamywaczem z Hondurasu. 
Wbrew swojej woli zostaje wywieziony na północ i ma pomóc w znalezieniu tajemniczego manuskryptu.

Wszystko niesamowicie się ciągnęło. Ciężko było mi przeczytać tę książkę, więc według mnie jest ona dla wytrwałych.  Książka kojarzyła mi się z filmem Indiana Jones. Nie należy ona do moich faworytów, aczkolwiek dało się ją przeczytać. Okładka natomiast jak i tytuł książki ni jak kojarzą mi się z jej zawartością. Miałam nadzieję na całkiem inną treść.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pages