Bookmeeting czyli spotkanie dla książkoholików w Warszawie

Witajcie!
Chciałabym podzielić się z wami moimi wspomnieniami z Bookmeeting, czyli spotkania książkoholików!

Pewnego deszczowego zimnego dnia, w internecie natknęłam się na pewien genialny pomysł organizowany przez Paulinę, prowadzącą bloga Czytaj na walizkach. Dotyczył on zorganizowania kameralnego spotkania dla książkoholików w Warszawie!Tematyka spotkania dotyczyła książek, które skradły nasze serce.
Pomysł ten rozbudził we mnie duży entuzjazm, a dzień nabrał kolorów więc razem z przyjaciółkami od razu się na niego zapisaliśmy!
Na facebooku organizacja spotkania przebiegła w znakomitym stopniu! Wszytko jasno wytłumaczone, oraz dopięte na ostatni guzik i jeszcze spotkanie z autorką! Kto by nie chciał pojawić się na takim spotkaniu?

Nie mogłam się doczekać, dodatkowo byłam wdzięczna za e-maile, które dostałam z przypomnieniem o spotkaniu oraz wskazówkami dojazdu! Spotkanie zapowiadało się genialnie!Bookmeeting odbył się w Sobotę 2.03.2019 w
Klubokawiarni Alternatywy 

ul. Puławska 130, Warszawa 
Koniecznie zobacz!  

Gdy weszłam do budynku byłam zachwycona tym miejscem! Duża przestrzeń idealna na książkowe spotkania, dobra kawa oraz klimat sprawiły iż na pewno nie jeden raz wrócę do tego miejsca! 
Z całego serca chciałabym jeszcze raz podziękować za tak miłe ugoszczenie nas w tym wspaniałym miejscu!  Zaraz po tym jak omiotłam wzrokiem kawiarnię, zostałyśmy przywitane szerokim uśmiechem przez Paulinę oraz Adama!  Moje obawy że nie odnajdę się na takim spotkaniu momentalnie prysły. Poczułam się jakbym znała się z nimi całe życie. Są to ludzie o złotym sercu, którzy dużo poświęcili czasu, aby zorganizować tak cudowne spotkanie. 
Zaraz potem dołączyli do nas kolejny uczestnicy spotkania, oraz Pani Katarzyna Gacek, cudowna autorka. 

Pierwszym punktem spotkania było zapoznanie się z uczestnikami spotkania. Opowiadając sobie nawzajem o naszym życiu, poznaliśmy bardzo barwne postacie, a także zawarliśmy nowe znajomości.  

Następnie Pani Katarzyna opowiedziała kilka słów o swojej książce. Bardzo nas tym zachęciła do przeczytania jej. Mogliśmy się dowiedzieć nie tylko o czym jest książka, usłyszeć jak czyta fragment książki, ale również jak szykowała się do jej napisania, czy od czego zaczęła swoją karierę pisarską.

Tak podobały mi się jej opowieści, że mogłabym siedzieć pół dnia i po prostu jej słuchać. Szkoda, że nie mieliśmy na to więcej czasu, ale mam nadzieję iż dane nam będzie się ponownie spotkać. Najbardziej spodobała mi się opowieść o ręcznikach z Ikei, pozostawię was jednak w nieświadomości, o czym ona jest. Kto był ten wie. Czujecie się oburzeni? Po prostu pojawcie się na kolejnym takim spotkaniu, a sami się przekonacie o owych tajemnicach między czytelnikami.

Kolejnym punktem spotkania, było przedstawienie książki, która skradła nasze serce. Każdy miał swoje pięć minut, dzięki czemu mogliśmy poznać nowe książki, oraz opinię na ich temat.Po przedstawieniu książek, nastało losowanie książek, które mieliśmy przynieść na wymianę czytelniczą, zapakowane, oraz ponumerowane, losowaliśmy paczuszki- niespodzianki.

Na koniec dostaliśmy cudowne książki od Wydawnictwo Oficynka oraz Dom Wydawniczy REBIS
oraz przeprowadzony było losowanie, w którym można było wygrać najnowszą książkę Pani Katarzyny "W jak morderstwo" oraz dodatkowo zdobyć w niej autograf  Mam nadzieję iż na tym spotkaniu się nie skończy, oraz że poznam więcej tak wspaniałych książkoholików, których poznałam na Bookmeetingu. Była to dla mnie niezapomniana przygoda, pełna wrażeń, uśmiechów, oraz pozytywnej energii. Jeszcze raz chciałabym bardzo podziękować, za to iż mogłam uczestniczyć w spotkaniu, oraz za trud i czas włożony w organizację wydarzenia. Polecam każdemu chociaż raz wybrać się na takie spotkanie. Gwarantuję wam, że nie będzie to zmarnowany czas!

Jak obiecałam Pani Katarzynie, będę chciała stworzyć Book Tour z jej książką, więc zaglądajcie na bloga, aby niczego nie ominąć! 

9 komentarzy:

 1. Nigdy nie byłam na takim spotkaniu :) fajna sprawa, ale moi znajomi czytać nie lubią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie, to idealny moment aby nawiązać nowe znajomości wśród czytelników :D

   Usuń
 2. Bardzo ciekawie się zapowiada, będę obserwować, chcę pojawić się na kolejnym takim spotkaniu! Szkoda że wcześniej o nim nie wiedziałam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę bardzo zachęcająco to wszystko wygląda! Szkoda że nigdy nie miałem możliwości być na takim spotkaniu z moją drugą połówką :/ ale mam nadzieję, że kiedyś to nastąpi <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkania pojawią się jeszcze nie raz :D Mamy nadzieję że ty i twoja druga połówka pojawią się na kolejnym, oraz spędzą wspaniale czas wśród frona czytelników!

   Usuń
 4. Dominika - bardzo Ci dziękuję za obecność, pozytywną energię oraz tak świetne opisanie spotkania :) Bookmeeting bez Ciebie byłby niepełny! Bardzo się cieszę, że Cię poznałam :) Do następnego książkowe razu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paulino! To ja jeszcze raz bardzo dziękuję, gdyby nie ty, nie spędziłabym tak wspaniale czasu i nie poznała tak cudownych osób! Mam nadzieję iż dane mi będzie pojawić się na kolejnych takich spotkaniach :D

   Usuń
 5. Ja się powtórzę po raz kolejny - bardzo żałuję, że jednak nie mogłam się zjawić :/
  I czekam na kolejne spotkania - obiecuję, że na nie się zjawię, choćby się waliło i paliło :)

  OdpowiedzUsuń

Pages