Król bez skrupułów- Meghan MarchKról bez skrupułów
Autor: Meghan March
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Editiored
Liczba stron: 230
Data wydania: 11 luty 2019
Seria: Trylogia Mount
Tom1
 
 
Zdecydowanie nie jest to książka dla grzecznych duszyczek, lecz dla tych, co nie boją się wyzwań, dużych emocji oraz rozpalającego żaru, który zostawia po sobie książka. Nie oderwiesz się od niej tak łatwo! Gorące emocje, oraz ciągły bieg wydarzeń, który nie pozwala ani na chwilę odetchnąć, sprawia iż książkę jest  się w stanie przeczytać w jeden wieczór! Przed czytaniem naszykuj sobie dużo wody, ponieważ będzie się działo!

Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji, dostałam dokładnie to, czego się po niej spodziewałam. Dużo emocji, brak nadmiernych opisów, lekka narracja, świetnie wykreowani bohaterzy którzy się nie mylą! Ledwo skończyłam czytać część pierwszą, a chcę wiedzieć co będzie się działo dalej. Gwarantuje wam, iż nikt nie będzie się spodziewał takiego zakończenia! Aż buzują we mnie emocję. Mam nadzieję iż szybko pojawią się kolejne jej części, gdyż jestem głodna wrażeń! Ta historia długo nie da mi o sobie zapomnieć.

Dodam jeszcze iż jestem zachwycona okładką książki - uwielbiam tłoczone literki! Złoty kolor, który się cudownie mieni, dodaje książce drapieżnego charakteru.Główną bohaterką książki jest Keira Kilgore, rudowłosa piękność, o wspanialej figurze, z której nie zdaje sobie sprawy.  Na co dzień zajmuje się prowadzeniem rodzinnych interesów- jest właścicielką fabryki produkującej Irlandzką whiskey.
Mąż kobiety został zabity kilka miesięcy temu, zostawiając jej niemiłą niespodziankę.
Bohaterka dowiaduje się, że bez jej wiedzy zastawił jej firmę na weksel na pół miliona dolarów. Na dodatek nie w banku, lecz u jednego z najniebezpieczniejszych i wpływowych biznesmenów w mieście- Lachlana Mounta który pojawia się u niej w biurze, aby złożyć jej propozycję spłacenia długu. Biznesmen doskonale wie, iż kobieta nie mając takiej sumy pieniędzy będzie musiała przystać na jego propozycję.

- Ponieważ jest coś, czego mógłbym chcieć w zamian. 
Muszę przywołać całą moją siłę, by głos mi nie zadrżał, a serce nie wyskoczyło z piersi.
-Co takiego?
Zatrzymuje się o krok przede mną i jego pełne usta wypowiadają tylko jedno słowo. 
- Ciebie  

Magnolia przestrzega ją przed Mountem. Przyjaciółka będąc kobietą do towarzystwa, słyszała o nim to i owo. Wszystkie kobiety, z jakimi miał do czynienia mężczyzna znikały bez śladu. 

Momentami wydaje mi się, jakbym tą historię już czytała, niemniej jednak akcja z każdą przeczytaną kartką coraz bardziej się rozkręca, co niweluje moje stwierdzenie. Keira wracając do domu zastaje na stole kartkę z podpisem 
6 dni
oraz obrączkę jej zmarłego męża. Z każdym kolejnym dniem pojawiają się kolejne wiadomości w różnych miejscach. 
Nadchodzi to, co nieuniknione. Kobieta zgadza się przystać na warunek Mounta, aby ratować rodzinny interes. W dniu nadejścia spłaty długu, w jej  domu pojawia się duże czarne pudełko z bielizną, sukienką i butami wartującymi 30 tysięcy dolarów, oraz liścik, iż o danej godzinie odbierze ją kierowca. 
Zaczyna robić się coraz goręcej. Keira koniec końców ląduje w pokoju bez wyjścia, w posiadłości biznesmena. 
Kolejny rozdział jest z punktu widzenia Mounta, występuje ich bardzo mało w książce, ale mam nadzieję iż w kolejnych częściach trylogii zostanie to nadrobione. 
Mount spoglądając na monitoring podczas spotkania biznesowego, widzi jaką niespodziankę przygotowała mu bohaterka. Stojąc zupełnie nago pośrodku pokoju wypina się w stronę kamery, pokazując tatuaż na tyłku

To nie jest własność żadnego mężczyzny

Upewnijcie się, że macie dużo czasu, ponieważ będzie jeszcze goręcej i ciężko będzie się oderwać.  Następuje ostra i seksowna wymiana zdań, po czym kobieta zostaje odwieziona do domu, lecz nie swojego. Jest w luksusowe mieszkaniu, które staje się jej nową "klatką".

W owym momencie zastanawiałam się, czy były tam okna- mogła by nimi uciec, lecz ta kwestia nie była poruszona w książce. 

Keira, mimo stawianych jej warunków, jest nieugięta i łamie zasady postawione jej przez Mounta.
Następnego dnia rano, dostaje kolejne polecenia na karteczkach, które pojawiają się nie wiadomo kiedy. 

Opisałabym wam jeszcze dużo sytuacji, ale przez to opowiedziałabym wam prawie całą książkę. Możecie być pewni że cały czas będzie się działo! Zdecydowanie występuje dużo erotyzmu, od którego robi się naprawdę gorąco! Czytając tę historię momentami tak się wciągałam, że zapominałam o realnym świecie. 

Mogę wam jeszcze zdradzić, iż pod koniec książki Keira będąc w pracy dowiaduje się, że jej bankier, który w ostatnich dniach usilnie próbował namówić ją na randkę....  nie żyje. Kobieta od razu po usłyszeniu tej wiadomości, żąda od "Blizny" - kierowcy Mounta, który nieustannie pilnuje kobietę- aby ten zawiózł ją do biznesmena.  Bohaterka pewna jest, że to jego sprawka.

Mount nie zaprzeczając niczego, wychodzi z jej "Mieszkania", zapominając je zamknąć. Bohaterka ma szansę uciec. Udaje się do domu, gdzie czekają na nią kolejne niespodzianki.Zakończenie książki jest tak nieprzewidywalne, oraz pozostawia tak dużo emocji, że człowiek ma ochotę sięgnąć po kolejną część i czytać dalej. 
Jestem niezmiernie zachwyconą tą książką! Chyba nabawiłam się przez nią "Książkowego kaca*"

* Niemożliwość rozpoczęcia czytania książki gdyż nie opuściło się świata, bohaterów poprzedniej, a wydarzenia, które ostatnio czytaliśmy nadal wywołują w nas emocje i refleksje.

Dziękuję wydawnictwu Editio Red za możliwość przeczytania tak wspaniałej książki.
Zostawiam ocenkę 9/10

Ps. Zapraszam na ich stronę, jest tam możliwość pobrania PDF, z fragmentem z książki.
 

4 komentarze:

 1. Super, widzę że jest to świeża pozycja ksiazkowa! Na pewno sobie ją kupię, strasznie mnie zaciekawiłaś

  OdpowiedzUsuń
 2. Boska recenzja! A ksiazka bardzo do siebie zachęca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja super. Jestem zachęcona okrutnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytam! Zapowiadają się pełne intryg czytanie z lampką wina <3

  OdpowiedzUsuń

Pages