Winna - Alicja SinickaWinna
Autor: Alicja Sinicka
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Wydawnictwo kobiece
Liczba stron: 416
Data wydania: 13 lutego 2019


Trzymająca w napięciu książka, której zakończenia się nie spodziewasz! Szczerze mówiąc, nie myślałam że ta książka okaże się tak dobrą pozycją na polskim rynku książki, jestem pod ogromnym wrażeniem! 
Bardzo lekka, wciągająca historia młodej kobiety, która zmaga się z tragiczną przeszłością. Wendy główna bohaterka książki, psycholog, kilkanaście lat temu straciła brata w wypadku samochodowym, w którym uczestniczyła. 
Od tamtej pory, czuje się winna, za śmierć swojego brata. Niestety życie nie jest dla niej łaskawe. Kilka dni temu jej partner wyznał jej, że ją zdradził. 
Aby uciec od tych myśli, kobieta w drodze do pracy wybiera się do kawiarni, gdzie spotyka przystojnego Jima, który zapada jej w pamięci. Niedługo potem spotyka go ponownie i daje się zaprosić na kawę. Mężczyzna jest niezwykle przystojny, oraz ma ciekawą osobowość, lecz bohaterka nie potrafi zapomnieć o Warrenie- swoim byłym partnerze. 
Nie jest to jednak łatwe, ponieważ każdy szczegół go jej przypomina. 
 
Niestety ale pół książki bohaterka rozpaczliwie wspomina swojego byłego, przez co nie daje szansy zaistnieć nowej miłości. 
Wydaje się że Warren, zazdrosny o nowy związek Wendy, próbuje zniszczyć jej życie, na różne sposoby, nawet doprowadzając ich do wypadku samochodowego.

Jim też ma swoje tajemnice, a jego zachowanie nie jest dla nas zrozumiałe, ale do czasu. Pod koniec książki wszystkie tajemnice wyjdą na światło dzienne. Zakończenie książki, bardzo mi się spodobało, ponieważ nie spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń, co jest wielkim plusem tej książki. Dodatkowo zachęca to do siebie, że jest w niej dużo zagadek, które czytając chce się rozwiązać, co sprawia że chce się czytać książkę, szczególnie jednym tchem.
 
 
 
Opowieść jest bardzo lekko napisana, bez zbędnych opisów, co sprawia że historia jest bardzo lekka. Myślę że powrócę do tej książki, która oderwała mnie od zabieganej rzeczywistości, ponieważ historia bohaterów bardzo mnie wciągnęła. 
 
 
Bardzo podobał mi się styl pisania książki, zaznaczyłam sobie tyle pięknych fragmentów, czy przemyśleń, że zajęło mi to całą kartkę. Pochwalę się jednym z nich  
 


Dziękuję Autorce za książkę i zostawiam ocenkę 7/10. 
Już nie mogę się doczekać kolejnej jej książki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pages