Inna Blue- Amy Harmon

Inna Blue
Autor: Amy Harmon
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Editiored
Liczba stron: 303
Data wydania: 12 marzec 2019

Macie przed sobą typową książkę dla nastolatek. Młoda zbuntowana dziewczyna, nie widząca nic o swoim życiu. Dziewczyna jest przekonana, że jej matka ją porzuciła. Blue obchodzi urodziny w dniu, w którym ją znaleziono.
Z początku bohaterowie, oraz fakty mi się mieszały, lecz z czasem wszystko ułożyło się w spójną całość.

Książka zaczyna się prologiem który ma miejsce w Sierpniu 1993roku. Opowiada o sytuacji gdy pewna młoda 19letnia dziewczyna z dzieckiem została zamordowana w mniejszym hotelu. Nie wiadomo jednak co stało się z jej dwu letnim dzieckiem. Jak już się domyślamy tym dzieckiem była główna bohaterka. Jimmy- mężczyzna, którego bohaterka uważa za ojca został znaleziony martwy w przepaści, przez turystę podczas wspinaczki górskiej.

Akcja przenosi się do 2010 roku, a dokładniej początku września, gdzie poznajemy zbuntowaną Blue. Mocno umalowaną nastolatkę, która lubi się spóźniać oraz okazywać lekceważenie. Doskonale widzimy to podczas lekcji nowego nauczyciela historii. Dziewczyna uwielbia rzeźbić w drewnie. Ma do tego swoje ulubione miejsce, wynajmuje do tego stary kontener. Blue nie miała łatwo w życiu. Dziewczyna lubi seks, lecz nigdy się z nikim nie związuje.

Dawno, dawno temu... był sobie mały kos, wypchnięty z gniazda, niechciany. Porzucony. Znalazł go Jastrząb, schwycił i podniósł do góry, wysoko. Dał mu dom w swoim gnieździe i nauczył go latać. Ale któregoś dnia Jastrząb nie wrócił do domu i mały ptaszek znowu został sam, niechciany. Chciał odlecieć.

Nowy nauczyciel stara się zrozumieć Blue, oraz poznać jej historię życiową, mimo iż dziewczyna jest bardzo niedostępna. Willson nie poddając się pragnie pomóc dziewczynie. Stara się zobaczyć, co kryje się pod tym mocnym makijażem, wulgarnym zachowaniem oraz obcisłymi ciuchami. Z czasem zaprzyjaźniają się ze sobą. Bohaterowie zbliżają się od siebie. Warto podkreślić, iż owy młody nauczyciel ma 22 lata.  Jak rozwinie się dalej ich relacja?


… bardzo wielu ludzi cierpi, podczas gdy innym wszystko przychodzi z łatwością

 Z każdą kolejną kartką poznajemy historię Blue. Co sprawiło iż dziewczyna jest zimna dla ludzi.
Jaka jest jej historia? Nie chcę wam za bardzo zdradzać, gdyż zdradziłabym wam większość książki.
Dowiecie się sami, jeśli będziecie chcieli do niej sięgnąć.

 Dziękuję wydawnictwu Editiored, za możliwość przeczytania książki.

Zostawiam ocenkę 6/10 i zapraszam do przeczytania książki.

2 komentarze:

Pages