Herbata Szczęścia- Agnieszka Grzelak


Herbata Szczęścia
Autor: Agnieszka Grzelak
Kategoria: Fantasy
Wydawnictwo: W drodze
Liczba stron: 400
Data wydania: 2014
Seria: Blask Corredo 
 Tom 1

Macie przed sobą książkę idealną dla tych,którzy lubią dać się ponieść wodzy fantazji. Lekka, odprężająca, zdecydowanie wciągająca oraz zaskakująca historia dziewczyny z Wyspy Sierot która ma przed sobą nie lada wyzwanie. Pełna tajemnic oraz przygód książka, która spodoba się każdej osobie, która lubi przygody.

Powieść fantasy opowiada o Szklarce, która od dziecka zajmuje się malowaniem na szkle. Dziewczyna wychowywała się na wyspie sierot. Nie zna nikogo ze swojej rodziny.
W pierwszych stronach książki bohaterka  wykonuje zlecenie, gdzie miała namalować 348 róż- każdą inną. Po skończeniu kwiatów Szklarka otrzymuje kolejne, tajemnicze zadanie, za wysokie honorarium. Przydzielone jej zostaje namalować herbatę szczęścia, roślinę o której nikt nie słyszał, ani nikt jej nie widział. Niestety poszukiwania w atlasach nie przynoszą jej żadnych rezultatów. W związku z tym dziewczyna postanawia udać się do miejsca, które zawsze napawało ją przerażeniem. Bohaterka wyrusza na wyspę sierot.

W tym samym czasie, pewien człowiek, który nie chce wyjawić swojej osoby, za pomocą pośrednika płaci królewskiemu botanikowi, aby wypłynął szukać herbaty szczęścia na wyspie Nut. Scaber, pewniem bogaty młodzieniec, aby odwlec ślub z niechcianą narzeczoną, botanik oraz kapitan wyprawy wyruszają w poszukiwania owej rośliny.

Tymczasem szklarka nie znajduje nic przydatnego, na wyspie sierot. Spotyka jednak Chamonillę, dawną znajomość której jak się okazuje, jej Matka zostawiła wiadomość. Żadna wychowanka wyspy sierot do tej pory nie znała swojej matki. pojawia się coraz więcej zagadek.

"Moja matka powiedziała mi przed śmiercią, że jeśli spotkam dziewczynę szukającą herbaty szczęścia, to mam jej udzielić wszelkiej pomocy" 

Poszukiwania zaprowadziły szklarkę do biblioteki, gdzie dziewczyna poznaje tajemniczą bibliotekarkę. Jak się okazuje jest ona jedną z Avenidów. Kobieta ta próbuje przeprowadzić ją do świata, w którym zamieszkują te istoty. Nie udaje się jej jednak ze względu na to, iż "Szklarka" nie jest prawdziwym imieniem dziewczyny. Bohaterka postanawia odpłynąć z wyspy z samego ranka.

Poszukiwacze docierają na wyspę. Niestety od samego początku, magiczne miejsce płata im figle. Mimo to, bohaterowie nie poddają się. Magiczne przejścia doprowadzają ich do polany, gdzie podróżnicy poznają mieszkańców wyspy. Tutaj przygoda nabiera tępa. Niewidzialne mosty, labirynty z róż, różowy księżyc, samo napełniające się jedzenie to dopiero początki niespodzianek, jakie czekają bohaterów. 
 Gdy Szklarka wraca do domu, okazuje się że ktoś wybił szyby w jej oknach, lecz kto mógł to zrobić skoro dziewczyna nie ma wrogów? Powoli tajemnice zaczynają się rozwiązywać. Na pewno nie spodziewacie się, co będzie działo się dalej. Czy bohaterka pozna swoje prawdziwe imię? Czy Scraber, wraz z botanikiem i kapitanem odnajdą herbatę szczęścia, oraz co stanie się z tajemniczymi instruktorkami zamieszkującymi wyspę sierot?

Pomysł na książkę jest niespotykany, co sprawia iż powieść nam się nie nudzi. Książka doskonale sprawdzi się zarówno w rękach młodszych czytelników, jak i tych starszych, którzy chcą oderwać się od świata rzeczywistego. Szybko się ją czyta, a opisy w książce nie są męczące.  

Seria Blask Corredo posiada następujące tomy:
Tom 1 - Herbata Szczęścia
Tom 2 - Córka Szklarki
Tom 3 - Ścieżki Avenidów
Tom 4 - Tajemnice Skyle
Tom 5 - Szkoła LaOry


Zostawiam ocenkę 7/10 i dziękuję wydawnictwu za możliwość przeczytania książki

5 komentarzy:

  1. Bardzo fajna ksiazka, szkoda tylko że poprzez usunięcie google + stracilas tyle komentarzy :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa pozycja, polecam, mam nadzieję iż kiedyś pokaże się kolejna część książki

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciezjo jest znaleźć typową książkę fantasy. Teraz mam kolejna w pozycji do przeczytania!

    OdpowiedzUsuń

Pages